Aktuality » BAEST Machines&Structures, a.s. Benešov v příloze MF dnes.

BAEST Machines&Structures, a.s. Benešov v příloze MF dnes.
18.05.2020

BAEST Machines & Structures, a.s. - uznávaný český exportér z Benešova.

 

Benešovská firma BAEST Machines & Structures, a.s. je ryze česká mezinárodně uznávaná strojírenská společnost, která pokračuje v tradici strojírenské výroby již téměř tři desetiletí zaměřenou na středně těžkou až těžší náročnou strojírenskou produkci. Firma se prezentuje širokým výrobním programem, který směřuje do strojírenství, stavebnictví, ekologie, energetiky či teplárenství s převahou exportu na náročné zahraniční trhy. Prvotními zákazníky jsou firmy z EU, vlastní výrobky jsou však často instalovány do projektů po celém světě, z posledních vzdálenějších například Brazílie, Jižní Korea, Kanada, Čína či Vietnam a z blízkých Německo, Rakousko, Švédsko a Norsko. Výrobní program zahrnuje např. velkoobjemové nádrže (až 300 m3), tlakové nádoby, filtry pro úpravu vody, aparáty, sila, zásobníky, technologické celky pro živičné hospodářství obaloven, ocelové konstrukce pro betonárky, nádrže na pohonné hmoty včetně dodávek kompletních technologií čerpacích stanic a v neposlední řadě i náročné díly pro energetický, hydroenergetický, teplárenský a environmentální průmysl a investiční výstavbu. Ze současných projektů stojí za zmínku několik významných projektů pro ochranu životního prostředí, kde se BAEST uplatnil se svými dodávkami. Příkladem je ekologizace a odprášení huti na Slovensku, kde byla dodána obří sila na popílek a aditiva, dále díly Francisových, Kaplanových a Peltonových turbín, kdy některé bylo nutné kvůli expedici na finální trhy po kompletní výrobě a odzkoušení opětovně rozřezat na přepravitelné montážní díly, které se budou finalizovat až přímo na stavbě v zámoří. Mezi výrobky, kterými společnost přispívá k lepšímu životnímu prostředí jsou i tzv. akumulační nádoby, které slouží pro akumulaci tepla vzniklého při kombinované výrobě elektrické energie a tepla z obnovitelných zdrojů. Zde jsme mimo desítek různých projektů realizovali doposud největší akumulační nádrže o rozměrech dospělého brontosaura (objem nádrže 260 m3, průměr 4 metry a s délkou 24 m), které byly vyrobeny a přepraveny v ČR vcelku až na místo jejího určení z Benešova do Ostrova nad Ohří. V současné době probíhá realizace prvního obdobného projektu do Polska, kterým se otevírá BAESTu věřme nový zajímavý a násobně větší trh než dosud.

Z nejzajímavějších dodávek z minulosti bychom mohli zmínit například dodávky dílů pro stroje a zařízení použitých na výstavbě největšího vodního díla v Číně – „Tři soutěsky“. Z dalších jsou to jeřábové díly a komponenty použité pro zabezpečení reaktoru na jadernou elektrárnu v Černobylu (Ukrajina) a speciální montážní plošiny pro montáž letadel typu Airbus v Toulouse, Francie. V neposlední řadě jsme vybavili kompletní hospodaření s kapalinami (celkem 16 různých nádrží) pro automobilku Jaguar Land Rover na Slovensku. Novinkou ve výrobním programu se staly velkoprůměrové (rozumějme průměr nad 4 m) velkoobjemové nádrže, které jsou obvykle dodávány po dílech a sestavují se dohromady až na místě realizace projektu pro zemědělce, kamenolomy, betonárky a obalovny. Projekt velkoobjemových sil pro Štilečský lom v roce 2019 umožnil realizaci dosud největších tří velkých sil s celkovým skladovacím objemem 650 m3 a průměrem 6 m.

Společnost BAEST je hrdá na svůj tým spolupracovníků a odborníků, vynikajícím zejména svým technickým vzděláním či dlouholetou praxí v oblasti prodeje náročných investičních celků, konstrukce výrobků, tvorby technologických postupů, vývoje nových výrobků, zajištění vlastní výroby na moderních i modernizovaných výrobních technologiích, což umožňuje společnosti reagovat na největší výzvy doby a spolupracovat s významnými společnostmi ale i malými engineeringovými firmami.

Právě v tomto období – v důsledku bezprecedentní pandemické situace a omezení některých oblastí průmyslu – jsme rádi za diverzifikaci našeho zákaznického portfolia, trhů i výrobků, což věříme bude do nastávající postkoronavirové doby cenná výhoda oproti výrobcům sériové či masové výroby, např. v automotive. Doposud jsme nemuseli zastavit výrobu ani na jediný den a v této době i podpořit naše zaměstnance stabilitou jejich zaměstnavatele.

Zejména v této době rovněž chceme posílit náš tým o specialisty v oblasti konstrukce, technologie, kontroly kvality, obráběče, operátory CNC a robotických pracovišť a v neposlední řadě i svářeče a zámečníky, kteří jsou specialisté svého řemesla. Práce v naší společnosti je rozmanitá, zajímavá, s přesahem do mnoha oborů a s neustálou výzvou k učení se novým věcem. Věříme, že se schopným týmem se dokážeme postavit i všem výzvám budoucího vývoje v dnešním postkoronavirovém světě.

Firma v číslech:
- 30 let zkušeností
- Více jak 10 000 vyrobených nádrží
- Více jak 2500 čerpacích stanic PHM
- Více jak 600 obaloven živičných směsí
- Více jak 400 sil pro skladování sypkých hmot
- Více jak 300 akumulačních nádrží pro kogenerační jednotky
- Desítky náročných komponentů pro turbíny vodních elektráren

https://www.benesov-city.cz/assets/File.ashx?id_org=219&id_dokumenty=87515