Aktuality » S dopady pandemie bojují také v Baestu Benešov piše Deník Benešov

S dopady pandemie bojují také v Baestu Benešov piše Deník Benešov
26.03.2020

Benešovský deník

 

 

 

 

 

Současná svízelná situace dopadá i na strojírenské firmy. Jednou z nich je Baest Machines & Structures v Benešově. „Přijali jsme velmi striktní prevenci ochrany zdraví pracovníků. Dodržujeme doporučení i zákazy definované vládou a dalšími organizacemi,“ potvrdil generální ředitel František Kulovaný jr.

Manažer míní, že je nyní nezbytné udržet výrobu na maximu kvůli snížení případných dopadů. Firma nasadila homeoffice, minimalizovala počet lidí v kancelářích a zavřela externí ubytovny. Roušky teď nosí všichni, nejen ti, kteří je používají ve výrobě standardně. „Přes počáteční problémy s rouškami věříme, že přečkáme se zásobami do případné distribuce ze strany státu,“ věří ředitel.

K udržení výroby má firma zajištěný materiál na 4 až 6 týdnů a nevidí zásadní riziko ani na dalších až  osm týdnů. I v Baestu pracují cizinci vkvalifikovaných oborech a většinou dlouhodobě.

„Těm z utlumovaných provozů jsme nyní schopni nabídnout i dočasné umístění na aktuálních zakázkách tak, abychom nahradili dnes redukované kapacity. Ty nám vypadly kvůli preventivní karanténě, ošetřování člena rodiny, nemožnosti vrátit se z dovolené doma v zahraničí do Česka či běžně nemocných. Jsme schopni převzít svářeče, zámečníky, obráběče na CNC strojích,“ dodal František Kulovaný jr. s tím, že firma je i při současném stavu pracovníků schopna alespoň z krátkodobého hlediska pracovat i s danými omezeními.

Baest Machines & Structures v Benešově je středně velký výrobní a obchodní strojírenský podnik se širokým výrobním programem zaměřeným na výrobu svařovaných ocelových konstrukcí a zařízení pro stavebnictví, strojírenství, energetiku, ekologii, zemědělství, chemický, petrochemický a potravinářský průmysl. Zaměstnává zhruba 240 lidí a jeho zákazníci jsou ze 75 procent zahraniční společnosti. Továrna v benešovském Černém lese má rozlohu 17 hektarů, jeho haly mají plochu tři hektary. Sklady a skladovací plochy s plochou jednoho hektaru jsou vybavené nezbytnou zdvihací a manipulační technikou s nosností až 50 tun.